Organik hit web sitesine doğal yollarla gelen ziyaretçi sayısıdır. Birçok kullanıcı oraganik hitin neden bu kadar önemli olduğunu araştırmaktadır. Arama motorlarında organik hitin siteye faydaları nelerdir başlığı sıklıkla görülmektedir. Organik hitinin site için önemli faydaları bulunmaktadır. Bu faydalar şu şekilde sıralanabilir;

  • · Organik hit sayesinde site üst sıralara çıkarak daha fazla kişiye ulaşım sağlar
  • · Sitenin arama motorlarında üst sıralara çıkması sayesinde daha fazla tanınırlık elde eder
  • · Siteyle çalışmak isteyenlerin sayısı artar
  • · Sitenin Adsense gelirlerinde yükselme sağlanır

Organik Hit Hangi Yöntemlerle Elde Edilir

Organik hit elde edebilmek için ilk yapmanız gereken özgün içerikler oluşturmak olacaktır. Farklı ve özgün bir şekilde oluşturulmuş içerikleri Google her zaman sevmektedir. Organik hitin siteye faydaları nelerdir ve organik hit elde edebilmek için neler yapılması gerekir şeklinde araştırma yapanların dikkat etmesi gereken ikinci nokta iç seo optimizasyonudur. Sitenin içeriği, yazıları, görselleri ve şekli iç seo optimizasyonunu oluşturan öğelerdir. Sitenin içerisindeki anahtar kelime çeşitliliğini geniş tutmanız oldukça faydalı olacaktır. Yazılarınıza backilnk sağlamanız organik hitin elde edilmesi için oldukça fayda sağlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sizin forumunuz krediden bahsediyor ama sizin yazılarınız üretim ile alakalı ise buradan backlink almamalısınız. Anahtar kelimelerinizi belirlerken kesinlikle Google’ den yardım almalısınız.

Anahtar kelime seçiminin doğru şekilde yapılması sizi çok daha fazla kişi ile buluşturacaktır. İçeriklerinizi sosyal medyada paylaşarak çok daha fazla kişinin sizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Sosyal medya oldukça tanıtı bir ortam olarak işlev görmektedir. Siteniz içerisinde dikkat çekici başlıklar kullanın. Sitenize gelen kullanıcılar başlıklarınız eğer dikkat çekici başlıklarınız bulunursa sitenizde daha fazla vakit geçirir. Buda sitede kalma süresi kriterini oldukça olumlu etkiler. Sitenizin hızına kesinlikle dikkat etmeniz gerekiyor. Siteniz yavaş bir şekilde çalışırsa gelen kullanıcılar beklemeden başka siteye gider. Bu durumda sitenizi oldukça olumsuz etkiler. Tüm bu kriterler dikkat ettiğiniz takdirde organik hit elde edebilirsiniz. Organik hitin siteye faydaları nelerdir şeklinde arama yapanların karşılarına bunlar çıkacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Merhaba!

Ödeme ve diğer konularda yardım almak için WhatsApp'tan yazın.

× WhatsApp'tan İletişime Geç!