Organik hit dediğimiz kavram kullanıcıların bir siteye doğal yollarla yani arama yaparak gelmesi sonucu olan ziyaretçi sayısıdır. Siteye gelen ziyareti sayısını arttırmak için organik olan kullanıcılar manipüle edilerek inorganik yollarla hit kazılmaya çalışılmaktadır. Bu yolu tercik edenlerin hızla sağladıkları yükselişler oldukça kısa ömürlü olmaktadır.

Google organik hit kavramını geliştirmiş olduğu teknoloji ile kontrol edebilecek yapay zekaya sahiptir. Bu sayede siteye gelen ziyaretçilerim inorganik, organik veya yapay olup olmadıklarını kolaylıkla test edebilmektedir. Şüphelendiği sayfaların doğalıklarını test etmek amacıyla beklenmeyen hamleler yapabilmektedir. Bundan dolayı site sahiplerinin organik hit elde etmeye doğal yollardan çalışmaları farklı çabalara girmemeleri özellikle belirtilmektedir.

Web Sitelerinin Organik Olması İçin Gerekli Kriterler

Bir web sitesi oluşturduğunuz zaman onun organik bir web sitesi olabilmesi için bir takım kriterler bulunmaktadır. Bu kriterler şu şekilde sıralanabilir;

  • · Google tarafından en çok dikkat edilen unsur sitede kalma süresidir. Sitede kalma süresi sitenin amacına uygun vermesi ile alakalı en önemli belirleyici unsurdur.
  • · Site içerisinde gelen ziyaretçilerin gezdikleri sayfa sayısı
  • · Ziyaretin kaynağı. Burada kast edilen nokta siteye yapılan dorudan giriş, sitedeki kelime araması, sitede olan yönlendirme durumları.
  • · Ziyarete alınış olan sayfaların çeşitlilik durumu

Doğallığın en önemli kriteri arasında bulunan çeşitlilik durumu ziyaretçi girişleri içinde aynı şekilde bulunmaktadır. Bundan dolayı çeşitlilik durumu sağlanmış olmadan yapılan organik hitler aslında zararlı ve yapaydır.

Organik hitin nasıl gerçekleştiği ile lakalı olarak şöyle bir örnek verebiliriz. Kredi kartı kelimesi gün içerisinde genel olarak 200 ile 300 defa aranıyor. Sizin sitenizin gönderim verileri bu kelimenin günde 3k veya 6 k hit gönderimi şeklinde olduğunu söylüyor. Böyle bir durumda direk olarak Google’ye takılırsınız. Bundan dolayı web sitenizde organik hitler kullanmalısınız.

Organik hit çalışmalarınızı tam organik hit olabilmesi içinde uğraş vermelisiniz. Bunu başarabilmeniz için sitenin sürekli takibini yaparak eş zamanlı düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede tam organik hit elde edebilmeniz mümkün olur


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Merhaba!

Ödeme ve diğer konularda yardım almak için WhatsApp'tan yazın.

× WhatsApp'tan İletişime Geç!