Alexa tüm dünyada önemli bir yere sahiptir. Ziyaretçi olarak bir siteye girdiğimiz zaman eğer site hakkında hiçbir fikriniz yoksa ilk bakılan yer Alexa sıralaması olmaktadır. Alexa’ da yüksek bir sıralamaya sahip olan siteler ekstra bir güven verir. Sürekli olarak güncel hale getirilen Alexa sıralamalarında belirli bir yere gelebilmek için yapılması gerekenler bulunmaktadır.

Alexa’nın bu kadar önemli olması durumu organik hit Alexa değerlerine etkilimidir gibi bir soruya da beraberinde getirmektedir. Alexa’da yükselmek için kaliteli ziyaretçilere ihtiyaç duyulmaktadır. Kaliteli ziyaretçi kavramı organik hitin temelini oluşturmaktadır. Bundan dolayı organik hit Alexa değerlerinde etkilimidir sorusuna cevap olarak evet denilebilir. Organik hit değeri, yüksek olan kaliteli bir site Alexa sıralamasında da üst sıralara yerleşecektir.

Alexa Siteleri Nasıl Sıralamaya Almaktadır?

Alexa’da üst sıralara yükselme gibi bir hedefiniz varsa ilk başta bu sıralamanın nasıl yapıldığını bilmeniz gerekmektedir. Alexa sieleri sıralarken sıralayacağımız kriterlere göre sırlama işini yapmaktadır. Bu kriterler şu şekilde sıralanabilir;

  • · Siteye gelen ziyaretçilerin siteden hemen ayrılma oranı
  • · Sitenin içerisindeki tekil ve çoğul olan hit durumu
  • · Sitenin içerisinde bulunan sayfalarda geçirilen süreler
  • · Sitedeki sayfaların toplamda aldıkları görüntülenme sayısı
  • · Sitenin hit kaynaklarının ne derece kaliteli olduğu
  • · Alexa backlink sayısı
  • · Sitenin ziyaretçileri tarafından almış olduğu yorumlar
  • · Sitede bulunan ziyaretçilerin aktiflik durumu

Burada bulunan kriterlerde ne kadar kaliteli değerleriniz bulunursa Alexa sıralamasında o kadar yüksek yerlere çıkmanız mümkün olur.

Tüm bunlar için ilk önce Alexa’ya kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra sitenizi buraya eklemeniz gerekiyor. Burada dikkat edilesi gereken nokta Premium plana sahip olmanız gerektiğidir. Bu plan ücretli olmaktadır. Alexa’da oturumunuz açık bir şekilde olacak durumda sitenizi sorgulayın. Düzenli bir şekilde Alexa’yı ziyaret edin. Organik hit alexa değerlerine etkilimidir diye merak edenler için etkili olduğu cevabını verdik. Alexa değerlerinin yüksek olabilmesi için tüm sayılan kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Ziyaretçiler için Alexa sıralaması önemli bir unsurdur Bundan dolayı dikkat edilmesi gerekir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Merhaba!

Ödeme ve diğer konularda yardım almak için WhatsApp'tan yazın.

× WhatsApp'tan İletişime Geç!